Eddig baloldali voltam, de már nem vagyok benne annyira biztos
John Matthews Mi változott tehát az elmúlt az évek alatt ? Az én értékrendem, nézőpontom vagy a baloldalé ? A (téma) pontosabb mérlegléshez gyorsan végig kell fussunk egy ellenőrző listán: vajon hiszek abban, hogy mindenkinek egyenlő jogai vannak? Igen, teljes mértékben. Ellene vagyok-e bárminemű csoport vagy faj hátrányos megkülönböztetésének? Igen. Hiszek a nemek egyenlőségében ? Igen. Homofób vagyok? Nem. Hiszek-e általában a fair playban és kiállok-e az elnyomottakért? Nagyon is. Felemelem a hangom, amikor úgy látom, hogy az előbb említett csoportok jogai sérülnek? Igen, valójában azt hiszem, még túlzottan is. Hogy viszonyul vajon a baloldal ugyanehhez a listához? Biztos vagyok benne, hogy azt mondanák, igaznak érzik a fentebbieket és szilárdan tartják magukat hozzájuk. Néhány területen azonban – pl . a diszkrimináció és az elnyomottakért való kiállás esetén – az irányok összekuszálódtak az évek folyamán és esetenként egyenesen ellentétesek más, alapvető értékeikkel. ...