Bejegyzések

ISIS címkéjű bejegyzések megjelenítése

Az ISIS megy - Irán jön ?

Kép
Mindenki egyetért abban, hogy miután az amerikai csapatokat Obama utasítására 2010- ben kivonták Irakból, az ott keletkezett űrt használta ki Al Bagdadi, megalakítva az ISIS Iszlám Állam kalifátust. A példátlanul kegyetlen iszlám terrordiktatúra szétverését a szunnita országok és a siíta muszlimok állama, Irán is támogatja. A kérdés az, hogy az ISIS szétverése után szabaddá váló terület ( ami jelenleg Irak egyharmada és Szíria negyven százaléka ) milyen hatalom kezébe kerül. Ha Irán kerekedne felül akkor Teherántól Bejrútig egy teljesen összefüggő területöv ura lenne , a térség legradikálisabb iszlám hatalma. Az ebben rejlő veszélyeket nem kell hangsúlyozni. Irán vezetése több ezerszer nyíltan is közölte, hogy elsőrendű célja Izrael fizikai megsemmisítése, eltörlése.